Czy należy stosować krople w podejrzeniu jaskry?

Wykonałam badania oczu w szpitalu i lekarze zalecili obserwacje w kierunku jaskry i ewentualnie skierowanie na konsultacje . Wróciłam do lekarza okulisty który przepisał mi od razu krople na jaskrę przy ciśnieniu 19 i 20 .Poszłam do innego okulisty który powiedziała że zbyt pochopnie to zrobił bo powinien obserwować . Co mam zrobić bo chce odstawić te krople , bo od początku miałam wątpliwości ale lekarz mnie postraszył że mi grozi ślepota i dlatego uległam i zaczęłam stosować lek .

Witam. 58 lat.jsk ja.ją bym kropila oczy a za 6 mcy powtórzyła badania. Natomiast jeżeli ma Pani Oct bz lub gdxvcc bz pole jaskrowe progowe bz CCT grubą rogowkę i Tp o 8 rano lub krzywà jaśroda w normie oraz dno oka w normie i w gonioskopii kat otwarty to nie ma Pani jaskry. Jeszcze jest istotne kolor oczu i wada wzroku plusów oraz choroby internistyczne oraz borelioza neurologia.problem jak widać jest złożony i dlatego trzeba komuś zaufać ze wie co robi. Pozdrawiam serdecznie