Podwyższone ciśnienie w oku

Witam . Mam problem. Dziś byłam u okulisty i dowiedziałam się, że mam podwyższone ciśnienie w oku. Jestem załamana, bo prowadzi to do jaskry, niestety... Ale czy da się to jakoś wyleczyć? Proszę o pomoc. Mam 18 lat, nie wiem co robić.

Najważniejsze to zrobić wszystkie badania ,które należy czyli Tp najlepiej rano o 8, parę razy, CCT czyli grubość rogówki, dno oka-czyli jak wyglądają nerwy wzrokowe i zagłębienie, gonioskopię-badanie kąta przesącza i pole widzenia progowe jaskrowe.Jakl ktoś może, to robimy OCT lub GDx VCC, mamy komplet badań i możemy po około 6-12 m-cy rozpoznać jaskrę. Nie po 1 badaniu. Istotny jest też wywiad rodzinny, czy ktoś chorował.Nadciśn, to jeszcze nie jest jaskra,tak że proszę więcej optymizmu. Pozdrawiam