Jak interpretować wyniki badań ciśnienia w gałkach ocznych i czy oznacza to jaskrę?

Dzień dobry. Przy badaniu ciśnienia w gałkach ocznych wynik wyszedł graniczny tj.: T.oc.dex:23 mmHf i T.oc.sin:21 mmHg. Dno oczu: tarcze n.II o granicach prawidłowych, pierścień spłaszczony od skroni. Naczynia i plamki w normie. Przednie odcinki oczu w normie. Soczewki przezierne. Czy powyższy wynik ciśnienia oznacza jaskrę? Z góry dziękuję za pomoc w interpretacji wyników.

Witam.należy pomierżyć Tp przynajmniej 5 razy. Szczególnie rano i bez leków. Wtedy możemy rozpoznać nadciśnienie oczne. Diagnostyka jaskry to 6 badań pole widzenia gonioskopia CCT Oct lub GDX lub HRT dno oka i Tp rano lub krzywa Tp dobowa. I będzie wiadomo. Pozdrawiam serdecznie