Jasne plamy na plecach i łupież

Mam jasne plamy na plecach, pojawił mi się też straszny łupież na głowie, wlosy mi strasznie wypadają, kruszą się i są suche czy to może byc łupież pstry? Jak nie to co? Czy powinnam isc do dermatologa? Dodam, że trenuje i kiedyś miałąm anemię, jednak od roku badania krwi mam bardzo dobre HGB ponad 14, żelazo 104

Witam. Przebarwienia na plecach którym towarzyszy wypadania włosów mogą być wynikiem m.in. łuszczycy, zakażeń, łupieżu pstrego czy chorób ogólnoustrojowych. Myślę że w tym przypadku warto zasięgnąć opinii dermatologa.