Suche plamy na plecach

Mam na plecach takie suche plamy. Pod swiatlo lepiej je widac sa takie lekko czerwonawe. Pokapieli sa bardzo widoczne i czerwone. Toche tez swedza zwlaszcza kiedy sie spoce. co to za diabelstwo?

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może to łupież pstry, dość częsta przypadłość, szczególnie u osób uprawiających sport lub mających problemy z nadmierna potliwością. Dla potwierdzenia radzę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.