Jasnobrązowe plamienia przed okresem i zespół policystycznych jajników

Witam, mam pytanie odnośnie do jasnobrązowych plamień, które wystąpiły u mnie około dwa 12 dni przed okresem i trwają do tej pory, czyli jakieś sześć dni, co oznaczają? Byłam niedawno u ginekologa, który stwierdził u mnie zespół policystyczych jajników. Dodam, że jestem aktywna seksualnie, ale zabezpieczamy się z partnerem, a prezerwatywa nie pękła ani się nie zsunęła. Mam również nieregularne cykle, od 28 do 37 dni. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia najpewniej wynikają z zaburzeń hormonalnych związanych z PCOS. Proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa, który prowadzi Pani leczenie. Jeśli takie plamienia będą się powtarzać, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem ginekologiem.