Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jasnobrązowe plamienia przed okresem i zespół policystycznych jajników

Witam, mam pytanie odnośnie do jasnobrązowych plamień, które wystąpiły u mnie około dwa 12 dni przed okresem i trwają do tej pory, czyli jakieś sześć dni, co oznaczają? Byłam niedawno u ginekologa, który stwierdził u mnie zespół policystyczych jajników. Dodam, że jestem aktywna seksualnie, ale zabezpieczamy się z partnerem, a prezerwatywa nie pękła ani się nie zsunęła. Mam również nieregularne cykle, od 28 do 37 dni. Dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane plamienia najpewniej wynikają z zaburzeń hormonalnych związanych z PCOS. Proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa, który prowadzi Pani leczenie. Jeśli takie plamienia będą się powtarzać, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

0

Plamienia w drugiej fazie cykle mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Wskazana diagnostyka hormonalna i ewentualnie podjęcie odpowiedniego leczenia.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy