Jasny stolec a objawy choroby

Dzień dobry, mam pytanie. Otóż pojawił się u mnie jasny stolec w kolorze ecru. Czy to może oznaczać jakieś objawy choroby? Dodam, że jasny stolec nie ma dodatku krwi, nie występują u mnie również objawy żadnej choroby, takie jak gorączka, wysypka a nawet katar czy kaszel. Jasny stolec pojawił się już dwukrotnie, przy porannym wypróżnianiu. Czy to może być coś, czym powinnam być zaniepokojona? Czytałam opinie na forum odnośnie jasnego stolca, ale w sumie informacje były bardzo różne i nie za bardzo cokolwiek do mnie pasowało. Próbowałam przeanalizować moją dietę z ostatnich dni, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek mi zaszkodziło. Czy są jakieś produkty, które mogą powodować jasny stolec? Może po zjedzeniu pewnych składników kolor zmienia sie w ten sposób i ja tylko panikuję? Sama już nie wiem... Będę wdzięczna za wszystkie informacje.

Witam,
należałoby uwzględnić spożywane posiłki 2-3 dni wcześniej przed oddaniem stolca.
Mogą one wpływać na jasny kolor stolca.

Ogólnie rzec ujmując, stolec powinien być koloru ciemnego.

pozdrawiam