Jazda autem w 37. tygodniu ciąży

witam jestem w 37 tyg ciazy i chciałabym sie wybrac do rodziny z tym ze jazda autem w 1 strone trwa okolo 3 godzin czy jest to bezpieczne?ciaza przebiega prawidłowo

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli nie dojdzie do wypadku samochodowego, w którym może stać się wszystko (proszę pamiętać o konieczności zapięcia pasów pomimo bardzo zaawansowanej ciąży!), to teoretycznie nie ma przeciwwskazań. Jednak jest to już bardzo zaawansowana ciąża i w każdej chwili może dojść do porodu (za tydzień będzie Pani w terminie porodu czyli między 38 a 42 tygodniem). Pytanie czy jest Pani przygotowana psychicznie na poród w przypadkowym, najbliższym szpitalu położniczym?
Bez względu na decyzję sugeruję na wszelkie dalsze wyjazdy zabierać spakowaną torbę do szpitala.

Szanowna Pani!

O ile Pani lekarz prowadzący ciążę nie ma zastrzeżen myślę, że spokojnie może Pani
udać się do rodziny>

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka