Podróż w góry w czasie 21 tygodnia ciąży

Witam, jestem w 21 tyg. ciąży i chciałabym wyjechać na parę dni w góry, dokładnie do Zakopanego. Jednak, koleżanki w pracy odwodzą mnie od tego pomysłu z racji za dużej zmiany ciśnienia. Ja czuję się bardzo dobrze, wyniki mam dobre, ciśnienie również.Niestety nie mam w najbliższym czasie wizyty u lekarza prowadzącego zatem poproszę o radę , czy wyjazd w góry to rzeczywiście w moim stanie ryzyko? pozdrawiam i dziękuję :-)

Szanowna Pani!

Statystycznie , przy zmianie cisnienia atmosferycznego, ryzyko porodu przedwczesnego zwiększa się o ok.30%.
Decyzję niestety musi Pani podjąć sama.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka