Początek ciąży i wyjazd w góry. Czy to zaszkodzi dziecku?

Dzień dobry!
Jestem w szóstym tygodniu ciąży (tak mówią objawy i testy), u lekarza jeszcze nie byłam. Czy mogę bez obaw wyjechać w góry (Tatry), czy też taki wyjazd może zwiększyć ryzyko poronienia i lepiej nie jechać? Na co dzień mieszkam w centrum Polski.
Dziękuję Agnieszka D.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli czuje się Pani dobrze, a podczas pobytu w górach nie będzie dużych wysiłków fizycznych, nie ma przeciwwskazań do wyjazdu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każda ciąża to przypadek indywidualny. Dlatego przed wyjazdem proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam