Wyjazd w góry w ciąży

Dzień dobry, chciałabym wyjechać w góry w 18 tygodniu ciąży. Zamierzam spacerować, nie wspinać się na szczyty, a jednak taka podróż wiąże się ze zmianami wysokości i ciśnienia, dlatego mam wątpliwości. Mieszkam na terenach nizinnych. Badania mam w normie, oprócz podwyższonego pH moczu. Mam też polip doczesnowy, z którym ginekolog prowadzący radzi nic na razie nie robić. Niestety wizytę u ginekologa prowadzącego mam dopiero za miesiąc. Będę bardzo wdzięczna za rozwianie wątpliwości.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji zalecam konsultację z ginekologiem prowadzacym. Około dwudziestego tygodnia ciąży dochodzi do wzrostu ciśnienia tętniczego w ciąży. Pozdała Pani zbyt mało informacji, aby dokonać pełnej porady.