Jednoczasowe stosowanie Tegretolu i Atywii

Witam serdecznie, chciałam zapytać czy przy zażywaniu Tegretolu 200/na dzień stosowanie kantykoncepcji poprzez zażywanie tabletek Atywia jest skuteczne? Proszę o odpowiedź.

Karbamazepina jest lekiem bardzo aktywnym farmakodynamicznie, jest tzw induktorem enzymów wątrobowych i autoinduktorem. Mówiac inaczej przyspiesza metabolizm; a więc zmniejsza skutecznośc innych leków, w tym tabletek antykoncepcyjnych.