Stosowanie leku Tegretol a antykoncepcja

Zażywam lek Tegretol (jako stabilizator nastroju) w dawce 200mg rano i 400mg wieczorem. Zaczęłam również stosować pigułki antykoncepcyjne Vixpo. Mimo iż w ulotce jest napisane, że Tegretol obniża skuteczność tabletek anty moja ginekolog powiedziała, że wystarczy żebym nie przyjmowała ich o tej samej porze. Czy w takim razie antykoncepcja zostanie zachowana? Proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa. Ewentualnie może Pani stosować dodatkowo nie hormonalne metody antykoncepcji.

Proszę kierowac się tym co jest napisane w ulotce. Jest to charakterystyka produktu leczniczego i to co tam jest napisane oparte jest na wynikach badań i obserwacji.
Karbamazepina jest silnym induktorem enzymów wątrobowych co oznacza, że przyspiesza metabolizm innych leków i zmniejsza ich skutecznośc, także tabletek antykoncepcyjnych.