Jeśli mam podejrzenia, że jestem w ciąży to czy powinnam natychmiast odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Jeśli mam podejrzenia że jestem w ciąży to czy powinnam natychmiast odstawic tabletki antykoncepcyjne? I jakie będę objawy po ich odstawieniu.

Lek. Tomasz Budlewski

najpierw oznaczyć poziom beta hcg i konieczna wizyta u ginekologa, a obecnie który dzień cyklu i jakie objawy? jakie dokładanie tabletki?