Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica nerkowa i kamień o rozmiarze 26 mm

Witam. Mam dwa kamienie w prawej nerce, ten większy ma 26mm. Lekarz robiący usg powiedział, że wg niego nerka jest już martwa. Lekarz 1-szego kontaktu radził wypić 3 litry piwa i je urodzić. Nie wiem, co robić, prywatnie nefrolog może mnie przyjąć w czerwcu. Czy mogę tak długo czekać? Boję się...
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Radzę wcześniej skonsultować się bezpośrednio nie z nefrologiem tylko z urologiem. Być może urolog zaleci zabieg rozbicia kamieni np. tzw. metodą ESWL. Na pewno tak duże kamienie nie ulegną samoewakucji (na pewno nie ma możliwości ich "urodzenia).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Nie sugerowałbym się opinią specjalisty od USG. Badanie to nie potrafi określić, czy nerka pracuje czy jest już "martwa". Leczeniem (usuwaniem ) kamicy zajmują się głównie urolodzy (niekiedy przy pomocy nefrologów, jeśli chodzi o leczenie zachowawcze lub zapobieganie). Kamień 26 mm nie ma najmniejszej szansy na samoistne wydalanie, tak więc opinia lekarza POZ jest chyba żartem. Proponuję wizytę u urologa i odpowiednie leczenie (rozbijanie, ewakuacja zabiegowa)

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy