Czy kamica nerkowa jest śmiertelną chorobą?

Dzień dobry! Chciałbym się dowiedzieć o kamicy nerkowej. Czy jest uleczalna, jak się ją leczy? Bo od ponad roku choruję na kamicę nerkową. Jestem bardzo załamany tą diagnozą. Boję się, że umrę na tę kamicę? Miałem robioną urografię, która wykazała, że mam dwa kamienie w nerce lewej, największy wielkości 2 cm i nie da się ich rozpuścić. Bardzo się boję również operacji klasycznej w celu usunięcia kamieni. Bo słyszałem, że kamienie mogą cały czas rosnąc i uszkodzić nerkę, doprowadzić do wodonercza. Przeczytałem w Internecie, że jeden człowiek mówił, że na kamienie umiera rocznie 100 procent ludzi.   Pozdrawiam, Michał
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

 

Witam serdecznie!

Panie Michale, nie wiem na jakich stronach szukał Pan informacji na temat kamicy nerkowej, ale na pewno nie były to strony specjalistyczne. Kamica nerkowa jest całkowicie uleczalna. W zależności od rodzaju kamieni stosowane jest leczenie farmakologiczne lub zabiegowe. W Pana przypadku, gdy lekarze nie chcą się podjąć leczenia farmakologicznego, pozostaje leczenie zabiegowe małoinwazyjne. W dzisiejszych czasach operacje klasyczne są rzadkością i wykonywane są w bardzo zaawansowanej lub powikłanej kamicy nerkowej. W ponad 80% przypadków wykonywany jest zabieg litrotrypcji (ESWL). Istnieją jeszcze inne alternatywne metody leczenia. Właściwą metodę wybierze dla Pana lekarz, który prowadzi Pana diagnostykę.

Wspomniane przez Pana wodonercze jest ciężkim powikłaniem kamicy nerkowej jedynie nieleczonej. Wczesne podjęcie leczenia pozwoli na całkowite usunięcie kamieni. Niestety kamienie lubią "nawracać", dlatego po zabiegu niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety i przyjmowanie dużej ilości płynów.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty