Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kamica nerkowa u 24-latki

Witam, stwierdzono u mnie 1,5 roku temu kamienice nerkową w obu nerkach. Mam za sobą już atak kolki. Na prawej nerce mam torbiel górnego bieguna, wielkości 3cm. Dzisiaj byłam na badaniu usg. Stwierdzono, że kamieni brak w lewej nerce, a w prawej jest kamyk 0,45cm. Co dalej należy z tym zrobić? Czy ból lewej strony który mnie ostatnio złapał mógł być spowodowany tym kamykiem? Nie byłam w stanie się ruszyć z bólu przez ok 20min. Czy taka torbiel jest groźna?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowna Pani,
Ból w okolicy lędźwiowej lewej o dużym nasileniu oczywiście może wynikać z kamicy. Jesli dolegliwosci są częste należy rozważyć zabieg rozbicia kamienia.
Torbiel w prawej nerce jest duża ale zwykle nawet taka nie wymaga operacji.
Ostatecznej konsultacji udzieli urolog.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy