Kamica nerkowa u 24-latki
Witam, stwierdzono u mnie 1,5 roku temu kamienice nerkową w obu nerkach. Mam za sobą już atak kolki. Na prawej nerce mam torbiel górnego bieguna, wielkości 3cm. Dzisiaj byłam na badaniu usg. Stwierdzono, że kamieni brak w lewej nerce, a w prawej jest kamyk 0,45cm. Co dalej należy z tym zrobić? Czy ból lewej strony który mnie ostatnio złapał mógł być spowodowany tym kamykiem? Nie byłam w stanie się ruszyć z bólu przez ok 20min. Czy taka torbiel jest groźna?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Ból w okolicy lędźwiowej lewej o dużym nasileniu oczywiście może wynikać z kamicy. Jesli dolegliwosci są częste należy rozważyć zabieg rozbicia kamienia.
Torbiel w prawej nerce jest duża ale zwykle nawet taka nie wymaga operacji.
Ostatecznej konsultacji udzieli urolog.
z poważaniem,
J.Zachwieja