Karmienie piersią a brak okresu

witam Urdzilam corke 21.05. pierwsza miesiaczke dostalam 23.08. karmilam piersia do 10 wrzesnia teraz daje butelke powinnam dostac okres i jeszcze go nie mam. wspołzylam z mezem z prezerwatywa i zawsze ostroznie. Martwie sie czy moge byc w ciazy? czy poprostu okres mam nieregularny po porodzie i czy karmienie ma wplyw jakis ze nie mam okresu jeszcze
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią nieregularne miesiączki jak najbardziej są wynikiem zmian hormonalnych związanych z karmieniem. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Ponieważ jest Pani jednak aktywna seksualnie, warto pamiętać o ryzyku ciąży.