Karmienie piersią a stosowanie Bisoprolol

Witam Chcialabym zapytac o to czy mozna karmic piersia biorac takie leki jak Bisoprolol 1,25 mg, Controloc 20 mg, Roswera 20 mg? Z gory dziekuje.

Witam.

Bisoprololu, ze względu na brak odpowiednich badań, nie zaleca się stosować w czasie karmienia piersią (ani w ciąży - kategoria C);

Podobnie jest z Controloc'iem- brak jest danych potwierdzających jego bezpieczeństwo w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek można stosować jedynie wówczas, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu i dziecka.

Natomiast Roswery nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. A kobiety w wieku rozrodczym powinny podczas leczenia stosować skuteczne metody antykoncepcji.