Karmienie piersią a stosowanie kwasu migdałowego

Witam . Czy jesli chce zastosowac na twarz kwas migdalowy25 % musze go najpier z czyms rozrobic czy moge nalozyc bezposrednio na twarz ? i czy nie m a zadnych przeciw wskazan jesli karmiepiersia .

Aleksander Ropielewski

Przeciwwskazane jest stosowanie 25% kwasu migdałowego w okresie ciąży i laktacji.

Witam serdecznie,
stosowanie złuszczania kwasami jest przeciwwskazane dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Ponadto zabiegów tych nie należy wykonywać samodzielnie w domu, a jedynie u specjalisty - kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Generalnie nie stosuję się tego typu zabiegów w kobiet w ciąży i podczas karmienia. Ponadto nie jest to procedura przeznaczona do samodzielnego wykonywania w domu. Lepiej zdać się na specjalistę, który po analizie skóry dobierze odpowiedni zabieg.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska