Kaszel i kłucie w okolicy serca

Witam! Od października ubiegłego roku, kiedy rzuciłem palenie pojawił się u mnie ciągły kaszel i drapanie w gardle. Myślałem, że to normalne, bo organizm się czyści z substancji smolistych. Końcem grudnia zachorowałem na grypę. Brałem antybiotyk Augumentin. Po jakimś czasie ból kości i gorączka ustąpiła, ale pozostał nieustępujący ból gardła, kaszel, ból pod obiema łopatkami (głównie lewa) duszności, trudności z oddychaniem, osłabienie. Kaszlę nawet w nocy, z niewielkimi przerwami. Na nic się nie zdają syropy na kaszel. W nocy drętwieją mi palce u rąk. I czasem obudzi mnie tak jakby mocne ukłucie w okolicy serca. Od października przytyłem ok. 10 kilogramów. Pracuję na budowie, więc wysiłek fizyczny jest duży. Mam 37 lat i zdaję sobie sprawę, że jestem w grupie ryzyka zawału serca, zwłaszcza, że mój ojciec zmarł na zawał w wieku 44 lat. Bardzo proszę o opinię w moim problemie. Pracuję obecnie za granicą i nie mam możliwości konsultacji z lekarzem specjalistą. Z góry bardzo dziękuję.

Witam!
Długotrwały kaszel wymaga diagnostyki gdyż może wiązać się m.in. z astmą, POCHP, refluksem żołądkowo-przełykowym, ale również z przyczynami infekcyjnymi lub nowotworowymi.

Wskazane jest badanie laryngologiczne i pulmonologiczne. Na samym początku proponuję skonsultować problem z internistą z uwagi na ogólnoustrojowy charakter problemów.

Niezbędne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania klinicznego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych: EKG, RTG klatki piersiowej, morfologia krwi, badanie ogólne moczu, OB, CRP, aminotransferazy, bilirubina, mocznik, kreatynina, lipidogram. Na podstawie badania klinicznego i badań dodatkowych będzie można postawić wstępne rozpoznanie i rozszerzyć ewentualną dalszą diagnostykę.
Konieczna jest wizyta u lekarza internisty lub lekarza rodzinnego. Na podstawie samego opisu nie można powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam serdecznie!