Przyczyny kaszlu

Od czego mam ten kaszel? Napada mnie najczęściej w nocy, dusi już od miesiąca. Dwa razy wzywałam pogotowie, bo dochodziło do utraty przytomności. Wszystkie badania, tj. RTG płuc, tarczycy, alergologiczne są bardzo dobre i niczego nie wykazały. Proszę o pomoc.

Witam!

Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Wydaje się jednak, że mogą sugerować dychawicę sercową. Szczególnie, jeśli objawy występują tylko w nocy, a po przyjęciu pozycji siedzącej ustępują. Przyczyną tej dolegliwości mogą być choroby serca, alergia lub infekcja dolnych dróg oddechowych, zaburzenia metaboliczne. Przyczyną może być także nerwica, szczególnie w połączeniu z pobudzeniem psychoemocjonalnym. Jakkolwiek wskazane jest przeprowadzenie szerszej diagnostyki internistycznej. W przypadku braku stwierdzenia konkretnych przyczyn przez internistę, proponuję skonsultować problem z neurologiem/psychiatrą, gdyż podłoże psychogenne można rozpoznać dopiero po wykluczeniu przyczyn organicznych.

Pozdrawiam serdecznie!