Kołatanie serca i duszności w klatce piersiowej

Witam, mam 22 lata, moim problemem jest kalatanie serca, czesto czuje jakby bilo mi raz w lewo raz w prawo, albo strasznie szybko, nie raz dusi mnie w klatce. Lapie mnie to w dzien i w nocy. Bylam u nie jednego kardiologa i ponoc nerwy, stres... strasznie mecxy mnie to i niepozwala funkcjonowac. Co robic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą mieć przyczynę zarówno somatyczną jak i psychogenną. Jak najbardziej istnieje zatem takie prawdopodobieństwo, że dolegliwości są wynikiem stresu. By postawić taką diagnozę przede wszystkim konieczne jest wykluczenie organicznych przyczyn dolegliwości. Jeśli jednak była Pani u wielu specjalistów kardiologii, to zapewne miała Pani wykonane badania laboratoryjne, oraz inne np. Holter EKG. Jeśli zatem badania były wykonane a ich wyniki są prawidłowe, proszę zaufać diagnozie specjalistów. Jeśli badania nie były wykonane proszę ponownie udać się do specjalisty kardiologa.