Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bąble na skórze po wysiłku fizycznym

Witam! Opiszę dokładnie problem, który mam już od 1,5 roku. Mam 34 lata, jestem kobietą. Po wysiłku fizycznym, szczególnie tańcu, na imprezie, na szyi, dekolcie, klatce piersiowej i rękach pojawiają się swędzące bąble, tak jakby ugryzł mnie komar lub inny robak. Bardzo mnie to swędzi. W momencie kiedy odpocznę, temperatura ciała się obniży (zazwyczaj wychodzę na powietrze) przechodzi mi, jednak bąble pozostają przez jakąś godzinę. Jest to strasznie uciążliwe. Na początku myślałam, że to może od jakiegoś jedzenia, np. frutti di mare, później, że to może od alkoholu, jednak ostatnio ćwiczyłam fitness i też wyskoczyły mi takie swędzące bąble. Dodam jeszcze, że nie swędzą mnie tylko bąble, ale także cała skóra. Bąble wyskakują tylko tam gdzie mam ją odkrytą, może to jest reakcja na kurz...?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam serdecznie!

Objawy które Pani opisuje rzeczywiście wskazują na objawy uczuleniowe. Alergia jest to nadmierna reakcja układu immunologicznego na kontakt organizmu z różnymi substancjami lub związkami chemicznymi.
Do najczęstszych alergenów należą pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, pleśnie, grzyby, czy sierść. Jednak uczulenie może dotyczyć również temperatury - być może właśnie ten problem występuje u Pani, czy nawet może dochodzić do uczulenia na pot.
Konieczna jest wizyta u lekarza, w pierwszej kolejności proszę skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który powinien wystawić skierowanie do poradni alergologicznej, gdzie prawdopodobnie będzie przeprowadzona dalsza diagnostyka.
Polecam jeszcze artykuły zamieszczone na portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-alergia.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy