Swędzące bąble na całym ciele po kąpieli

Witam mam problem ponieważ praktycznie co noc na ciele wyskakują mi takie bomble jak by ugryzł komar to strasznie swędzi po podrapaniu bąble rosną do dużych rozmiarów na jak "jajko" opuchlizny wystepują mi na plecach brzuchu rekach udach czsami stopach niekiedy puchnie mi język, usta, a nawet od jakiegoś czasu gardło mogli byście mi pomóc co to jest za alergia jak mam ja zwalczyć bo boję się że którejś nocy mogę się udusić przez to że puchnie mi gardło bardzo bym prosił i dziekuje.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest w tej sytuacji kontakt z lekarzem i wykonanie testów alergicznych. W pierwszej kolejności należy wykluczyć źródło alergenu w domu (środki piorące, kosmetyki, środki czystości, żel pod prysznic, szampon itp., obecność zwierząt, pleśni, kurzu) oraz alergię związaną z okresowym pyleniem roślin, mogącą krzyżowo uczulić na w/w substancje, na które wcześniej nie było się uczulonym.
Poza tym objawy niezależnie wymagają podjęcia leczenia przeciwalergicznego.