Co mogą znaczyć swędzące bąble na całym ciele?

Witam. Od 4 miesięcy regularnie wyskakują mi swędzące bąble (guzy) na całym ciele (brzuch, plecy, ręce, nogi, twarz). Guzy bo na początku pojawia się na skórze czerwona plama (lekkie zaczerwienienie) następnie pojawia się świąd i guz rośnie (jest czerwony, twardy i gorący). "Ukąszenia" mają wielkość około centymetra. Niektóre bardzo mocna swędzą, niektóre mniej. Miejsce bardzo puchnie (odstaje jak guz) i znika po 2-3 dniach. Bąble pojawiają się w różnych miejscach w różnym odstępie czasu. Nigdy nie byłam na nic uczulona (robiłam testy 8 lat temu). Często podróżuję. Bąble zaczęły pojawiać się po powrocie z Moskwy gdzie brałam leki na przeziębienie kupione w lokalnej aptece po konsultacji z farmaceutą. Po konsultacjach z lekarzami otrzymałam leki na alergię, jednak zdają się nie działać. Wysypka pojawia się rzadziej i jest mniej dokuczliwa, jednak przy pominięciu chociaż jednej tabletki jednego dnia bąble się rozsiewają. Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.