Katar i mokry kaszel trzy dni po szczepieniu przeciw meningokokom

Witam. Trzy dni temu 2-letni synek miał szczepienie przeciw menigokokom. Dzisiaj pojawił się katar i mokry kaszel. Czy to ma związek ze szczepieniem? Czy mógł się zarazić tą bakteria?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą mieć związek ze szczepieniem. Nie można wykluczyć niezależnej infekcji. Wskazana jest wizyta u lekarza pediatry.