Katar u dziecka dzień po szczepieniu przeciw pneumokokom

zaszczepiłam syna w czwartek na penumokoki a on w piątek dostał katar Czy to możliwe że to po szczepionce? W listopadzie konczy 4 lata i szczepiony był 1 dawką Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być działaniem niepożądanym szczepionki. Nie można wykluczyć infekcyjnego podłoża kataru. Wskazana jest wizyta u lekarza.