Katar i zatkane ucho podczas lotu samolotem

Za 2 tygodnie wybieram się z w podróż samolotem. Pół roku temu jak leciałam i miałam katar odczułam niemiłe skutki podczas lotu, zatkało mi się ucho i odczułam potworny ból utrzymujący się pół godziny przed lądowaniem oraz godzinę po. Obawiam się że może mnie teraz spotkać to samo. Bardzo proszę o poradę jak poradzić sobie z katarem? Obawiam się że to zatoki. Czy Cirrus i jakiś spray do nosa pomoże?

Jeżeli poczujesz ból w trakcie lotu to zacznij ziewać,przełykać ślinę lub żuj gumę. Otworzysz trąbki słuchowe i wyrównasz ciśnienie w uszach z ciśnieniem w samolocie. Po wylądowaniu natomiast dmuchnij mocno w zatkany nos. To dysfunkcja trąbek słuchowych w przebiegu przewlekłego kataru nosa. Lecz go.