Kiedy będę mogła chodzić i wrócić do sportu?

Witam! Podczas meczu 17 kwietnia doznałam urazu, po niefortunnym upadku,a mianowicie złamania wieloodłamowego nasady dalszej k. piszczelowej i wieloodłamowego spiralnego k. strzałkowej. Obyło się bez operacji bo odłamy są dość blisko i ustawione kości osiowo. Kiedy będę mogła chodzić i wrócić do sportu? Czy to normalne ze strzałkowa cos sie złapała a pizczelowa jeszcze słabo po 6 tygodniach w gipsie? Jest szansa że po wakacjach wrócę do sportu? Link:https://zapodaj.net/c605595a407d8.jpg.html

Niestety tego typu złamania potrafią się goić czasami bardzo długo czasem nawet kilka miesięcy. Obciążanie stopniowe po uzyskaniu zrostu. Sport zależy od szybkości zrostu i odpowiedniej rehabilitacji.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch

Jedno chodzić - drugie, wrócić do sportu. Po wygojeniu złamania, zapewne niezbędne będzie przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, siły mięśniowej i kontroli nad stawem skokowym. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam