Kiedy dochodzi do zbyt dużej ilości zażytych hormonów?

Witam , wczoraj o 15 wzielam tabletke anty, jest to tabletka nr12 (2 tydzien) , nastepnie zwymiotowalam wiec wzielam kolejna, niestety o godz 17.30 znowu zwymiotowalam ,dzis dopiero o 6rano wzielam tabl aby nie powtarzac sytuacji. Czy mam stosowac dodatkowa antykoncepcje? Czy nie jest to za duza ilosc hormonow?Chce skonczyc ten blister i zrobic przerwe zgodnie z ulotka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, w tej sytuacji nie można liczyć na pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych . Proszę przez co najmniej 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli w tym czasie odbyła Pani stosunek, proszę po zakończeniu opakowania wykonać test ciążowy. Pozdrawiam.