Kiedy lepiej wykonać te zabiegi?

Dzień dobry. Jestem w trakcie leczenia swoich zębów - borowanie oraz wypełnienia światłoutwardzalne. Większość zębów została już wyleczona, a dopiero teraz pomyślałem o zabiegach skalingu i piaskowania. Czy nie lepiej było wykonać te zabiegi przed rozpoczęciem leczenia zębów? Czy też nie ma to znaczenia? Czy po wykonaniu tych zabiegów, wypełnienia nie będą wyróżniać się kolorystycznie?

Zabiegi higienizacji, do których zaliczają się skaling i piaskowanie, zwykło się wykonywać przed podjęciem leczenia zębów. Usunięcie osadów i kamienia może pomóc w leczeniu, np. ujawniając głębsze zmiany czy przebarwienia. Jeśli jednak jest Pan już w trakcie leczenia, to oczywiście należy je dokończyć, a zabiegi higienizacyjne wykonać po. Jeśli wypełnienia zostały dobrze dobrane, to nie powinny wyróżniać się kolorystycznie. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl