Kiedy można bezpiecznie współżyć po przyklejeniu pierwszego plastra antykoncepcyjnego?

Dzień dobry, jutro (tj. 4 sierpień) powinien zacząć mi się okres, jeśli przykleję plaster antykoncepcyjny w pierwszym dniu krwawienia kiedy będę mogła bezpiecznie współżyć z partnerem? Mam przepisane plastry EVRA, czytalam że plastry działają od razu jednak mój ginekolog mówił, że lepiej odczekać do następnego opakowania. Co robić? Dodam że będziemy używać jeszcze prezerwatyw dla większej pewności.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się żaleceniami lekarza ginekologa. Proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji