Biorę tabletki antykoncepcyjne - kiedy mogę przejść na plastry?

Chciałabym dowiedzieć się, w jaki sposób przejść z tabletek 24+4 (yaz) na plastry antykoncepcyjne evra. Mój lekarz zalecił mi, abym nie brała białych tabletek placebo i następnego dnia po skończeniu 24 tabletek aktywnych przykleiła plaster. W ulotce napisane jest jednak inaczej - należy przykleić plaster w pierwszym dniu krwawienia. Co mam zrobić, aby antykoncepcja była zachowana? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W zasadzie może Pani zastosować obydwa sposoby, tj. może Pani przykleić pierwszy plaster pierwszego dnia krwawienia lub tuż po zakończeniu przyjmowania tabletek hormonalnych, a zamiast tabletek placebo. Wydaje nam się jednak, że lepiej byłoby, gdyby postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa. Proszę jednak pamiętać, że w obydwu przypadkach skuteczność antykoncepcji będzie zachowana.