Pierwszy tydzień stosowania plastrów - czy jestem chroniona?

Witam mam na sobie pierwszy plaster e*** 6 dzień czy działa on już na 100% czy lepiej jeszcze uważać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jeśli plaster został zastosowany prawidłowo tj. W ciągu 24. godzin od wystąpienia krwawienia i przyklejony zgodnie z instrukcją, to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana od pierwszego dnia stosowania. Inaczej sprawa ma się do zmiany rodzaju antykoncepcji hormonalnej. Szczegółowe informacje zawiera ulotka dla pacjenta.
Należy pamiętać, że żadna metoda antykoncepcji nie daje stuprocentowego zabezpieczenia przed ciążą.