Kiedy można wykonać rezonans magnetyczny po operacji FESS?

Witam. Będę miał operację FESS w celu usunięcia torbieli 19x19 mm z zatoki szczękowej i korekcji przegrody nosa oraz małżowin. Po operacji mam zrobić kontrolnie rezonans magnetyczny i chciałbym zapytać, czy wykonanie go miesiąc po operacji to nie będzie za wcześnie (lekarz zasugerował, by odczekać właśnie miesiąc), czy termin będzie odpowiedni?

Za wcześnie ! Po co? Po dobrze wykonanej operacji nie trzeba w ogóle robić RM. Operator winien wiedzieć czy zrobił zabieg dobrze, przecież on tam w tej zatoce będzie. Zatoki oceniamy tomografią komputerową a nie RM