Kiedy należy wykonać badania hormonalne w ciągu nieregularnego cyklu miesiączkowego

Witam, muszę zrobić badania hormonalne (progesteron, androstendion, testosteron, DHEAS), a mam problem z wyliczeniem dni cyklu, który jest nieregularny (waha się od 30 do 60 dni, najczęściej około 45). Kiedy zatem powinnam zrobić te badania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Badania proszę wykonać zgodnie z zaleceniem lekarza, który je zlecił.