Nadmierne wypadanie włosów a odpowiedni dzień cyklu na wykonanie badań hormonalnych

Witam, Mój problem polega na nadmiernym wypadaniu włosów. Nie ma dokładnej lokalizacji (np szczyt głowy) Wypadają raczej równomiernie z całej okolicy głowy. Pytanie moje brzmi w jakich dniach cyklu najlepiej zrobić poniższe badania: - prolaktyna - progesteron - estrogen - DHEAs - 17 OH progesteron - androstendion - kortyzol - dihydrotestosteron - estradiol Natomiast TSH, FSH, LH, FT3, FT4 oraz testosteron były już robione na początku cyklu. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam :)

Jest wiele przyczyn łysienia. Oznaczanie stężeń poszczególnych hormonów jest uzależnione od rozpoznania wstępnego. Nie ma sensu wykonywanie badań hormonalnych (różnych hormonów ) w różnych dniach cyklu. O tych badaniach powinien decydować lekarz w oparciu o aktualny obraz kliniczny. Proponuję wizytę u lekarza endokrynologa- ginekologa.