Kiedy powinienem udać się na kolejną wizytę?

Witam , w sobote byłem u dentysty z bólem górnej ósemki.Miałem rope i stan zapalny ,dentysta usunął ropę i przepisał mi clindamycin i kazał zgłosić śię za 3 dni na usunięcie zęba.Moje pytanie jest takie czy moge udać się do niego po tygodniu bo teraz nie bardzo mi pasuje j wizyta(sprawy rodzinne) i czy mam brać dalej ten antybiotyk przez ten czas ?dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry.
Antybiotyk powinien Pan brać tyle czasu, ile zalecił lekarz, najczęściej jest to do końca opakowania.
Wizytę może Pan oczywiście przełożyć, trzeba się jednak liczyć z tym, że dolegliwości mogą się w tym czasie zaostrzyć, nawet pomimo stosowania antybiotyku.

Pozrawiam!