Kiedy przyjąć zastrzyk immunoglobulinowy w ciąży?

Mam Rh-, ojciec dziecka Rh ? W 13tc mialam plamienia i w szpitalu po badaniu otrzymalam zastrzyk z immunoglobuliny. Lekarz poradzil abym przyjela kolejna, wieksza dawke w okolicach 30 tygodnia. Teraz jestem w 32 tygodniu- czy juz jest za pozno na zastrzyk? Czy jest jakies zagrozenie zwiazane z otrzymaniem immunoglobuliny w zlym terminie?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u ginekologa prowadzącego ciążę i odpowiednie postępowanie, sądzę że nie powinno być problemu.