Kiedy ten światłowstręt minie?

Witam, Od 9 dni mam problem z prawym okiem, w sobotę tydzień temu wstałem, zapaliłem światło w pokoju i nagle poczułem przeszywający ból w oku, miałem ogromny światłowstręt. Mój tato pojechał do apteki, gdzie od farmaceuty się dowiedział, że najprawdopodobniej mam wylew krwawy do spojówki. Przypisał krople do oczu oraz tabletki Diohespan Max. Od tamtej pory światłowstręt się zmniejszył, jednak źle widzę na to oko, mam przed nim tak jakby mgłę, dodatkowo boli tak, jakby było podrażnione, jest też całe czerwone. Czy to rzeczywiście wylew krwawy do spojówki? Pisało na internecie, że to trwa 10-14 dni, jednak już mija 9 dzień i jakoś mi się to nie poprawia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

opisywane przez Pana objawy ,zwłaszcza widzenie za mgłą i światłowstręt ,wskazują na konieczność pilnej wizyty u okulisty,który musi obejrzeć oko w lampie szczelinowej i ocenić dno oka,aby postawić diagnozę i ustalić leczenie.

Wylew podspojówkowy nie daje takich objawów.