Kiedy ucho będzie odetkane i wróci słuch?

Witam, 4 dni temu leciałam samolotem, podczas lądowania miałam ostry bol ucha i uczcie zatkanego ucha. Dodam,że podróżowałam z przeziębieniem, katar etc. Moje ucho się nie odetkało, nadal jest zablokowane, nie słyszę dobrze,lekarz na miejscu zapisal mi wczoraj antybiotyk Cetraxal plus. Nic nie jest lepiej. Jak długo trwa leczenie, co robić?czekać. Dziękuję za pomoc

Czy uczuciu zatkanego ucha towarzyszą inne objawy? Gorączka, ból gardła, ból głowy, osłabienie? Bardzo pomocne przy takich dolegliwościach jest stosowanie tzw. manewru Valsalvy, czyli (mówiąc kolokwialnie) próby wydmuchania nosa po uprzednim zatkaniu go palcami, a także częste przełykanie śliny. Warto rozważyć zażywanie sudafedu.