Jak odetkać ucho dorosłego?

Witam, Od 3 dni mam uczucie zapchanego ucha. Nie boli, próbowałam wody utlenionej jednak co mnie zdziwiło nie słyszałam w ogóle charakterystycznego "skwierczenia". Użyłam tez vaxolu do przeczyszenia ucha ale nie działa. Czy powinnam się niepokoić i co jeszcze mogę zrobić aby pozbyć się uczucia zatkania w uchu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

istnieje kilka przyczyn zatkanego ucha – jedną z najczęstszych jest infekcja, jednak jeżeli nie ma Pani przy tym żadnych dolegliwości, to niewykluczone, że zatkanie ucha spowodowała zalegająca wydzielina. Pielęgnacji i zapobieganiu temu służą różnego rodzaju preparaty rozpuszczające woskowinę, ale skoro u Pani nie zdało to egzaminu, to oznacza, że być może wytworzył się korek czopujący kanał ucha. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/woskowina.

Sądzę, że wskazane byłoby skonsultowanie się z laryngologiem, który po badaniu oceni, co jest przyczyną zatkania ucha i pomoże rozwiązać problem. Zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zatkane-ucho-przyczyny-sposoby-na-odetkanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.