Kilka cewek gruczołowych wskazujące dysplazję małego stopnia

W przełyku liczne białawe naloty jak w kandydozie. W okolicy antrum pojedyncza grudka pępokowata - pobrano wycinki, poza tym cały żołądek bez zmian. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian. Clo-test (ujemny), Badanie histopatologiczne: Gastritis chronica gradus minoris. Klika cewek gruczołowych wskazuje dysplazję małego stopnia. Z badania wynika, że cewki z dysplazją zostały usunięte doszczętnie. Wskazana obserwacja.

Lek. Tomasz Budlewski

niestety brak pytania? opis wskazuje na przewlekły satn zapalny błony śluzowej żołądka i konieczna jest dalsza kontrola. proponuję udąc się do lekarza zlecającego powyzsze badanie.