Wynik gastroskopii 33-letniej osoby do analizy

prosze o interpretacje wynikow gastroskopii, pobrane wycinki 1.z dwunastnicy 2.z antrum zoladka 3.HP 4.z trzonu zoladka rozpoznanie mikroskopowe 1.wyc bl sluz dwunast o prawidlowym obrazie mikrosk.brak cech kandydozy 2.Hyperaemia mucosae.gastritis chronica minoris gradus 3.HP ( ) 4.gastritis chronica minoris gradus

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik histopatologiczny wskazuje na występowanie przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej żołądka stopnia małego, oraz przekrwienie błony śluzowej. W tym momencie proponuję poczekać na wynik badania w kierunku bakterii H. pylori aby móc ewentualnie od razu włączyć odpowiednie leczenie. Jeżeli HP jest ujemne to wtedy należy udać się z wynikiem do lekarza zlecającego powyższe badanie aby otrzymać odpowiednią terapię. Najprawdopodobniej będą zalecone leki obniżające wydzielenie kwaśnej treści żołądkowej.