Kłucia i uciski w okolicy żebra po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Serdecznie witam. 15 dni temu miałam laparoskopowo usuwany pęcherzyk żółciowy. Czy mogę już stosować plastry sutricon - rana jest sucha, nic się nie sączy ale są na niej strupki. I pytanie drugie - kilka razy dziennie odczuwam kłucie, niewielki ból w okolicy górnej części prawego żebra. Chciałam zapytać, jak długo mogą utrzymywać się takie kłucia, uciski? Bardzo dziękuję za pomoc.

Nie przeprowadzałem operacji , nie badałem Pani dzisiaj - trudno jest mi więc na odległość W-wa-Tczew udzielić konstruktywnej odpowiedzi!!! Proszę zgłosić się do operatora!!! zż