Kłucie łechtaczki z napadami słabości i uderzeniami gorąca a vulvodynia

KŁUCIE ŁECHTACZKI z napadami słabości i uderzeniami gorąca. Pytam o mamę, 57 l., ostatnia miesiączka 10 lat temu, POChp,palacz. TSCH w normie, CRP w normie. Mama parę lat borykała się z grzybicami pochwy. Od ponad pół roku ma napady słabości, zaraz potem gorąca i zimne poty, ginekolog pokierował do kardiologa.Od ponad pół roku mama pokłuwanie łechtaczki, dwóch ginekologów w badaniu fizykalnym nie stwierdzili zmian łechtaczki. Czy to vulvodynia? Grzybicy teraz nie ma, mocz w normie. Proszę o pomo

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć vulvodynii zwłaszcza z wywiadem przewlekłej grzybicy. Trudno mi to jednak zweryfikować bez możiwości przeprowadzenia badania.