Uderzenia gorąca i potliwość u 69-latki

jestem 69 letnia kobietą,dokuczają mi uderzenia gorąca i poty.15 lat temu przeszłam operację usunięcia narządu rodnego w całości.HTZ dawała dobre życie.Od 5 lat ginekolog i endokrynolog wykluczyli HTZ.przetestowałam wszystkie dostępne w aptece preparaty roślinne-bez efektów.Mam uderzenia gorąca i poty w nocy od kilku do kilkunastu razy.W dzień można to wytrzymać.Żaden z lekarzy nie może mi pomóc,lekarz w SOR powiedział że w moim wieku to już nie menopauza.Jadwiga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście nie wydają się mieć związku z menopauzą. Może być to natomiast wynik wielu patologii, w tym zaburzeń hormonalnych czy też schorzeń hematologicznych. Zdecydowanie powinna mieć Pani przeprowadzone dokładniejsze badania. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.