Zawroty głowy i częste uderzenia gorąca, mrowienie w lewej stronie ciała

Mam 22 lata i od dłuższego czasu mam zawroty głowy i częste uderzenia gorąca, do tego doszło mrowienie w lewej stronie ciała, a ostatnio mroczki przed oczami. Ogólne jestem poddenerwowana, bo nie mam pojęcia czego to wszystko może być objawem. Kilka osób zasugerowało mi kłopoty z tarczycą, ale robiłam badania ogólne i wyszło wszystko w normie. Czy powinnam się zgłosić na wizytę do endokrynologa? A może do innego specjalisty?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii jak i wielu innych nieprawidłowości. Jeśli wynik TSH jest prawidłowy, konieczne jest poszukiwanie innej przyczyny objawów. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.