Duża utrata wagi ciała w ciągu roku

w ostatnim bilansie dobowym wypiłem ok 3litra wody ok litra w innej postaci a wydaliłem 6,5 litra moczu. W ciągu roku schudłam 25 kg chociaż diety nie zmieniałem. Na co to wskazuje czy to się da leczyć. Pozdrawiam Ryszard 61 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto byłoby dokładnie zebrać wywiad, zbadać Pana oraz ocenić jakie leki Pan przyjmuje. Tak duża ilość moczu może być bowiem wynikiem zarówno schorzeń nerek, zaburzeń hormonalnych jak i wielu innych nieprawidłowości. Sugeruję ocenę lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.